Rainbow page separator

V Edenu bude o víkendu k vidění také patnáct stovek kraslic

Pátek, 25. března 2016

Velikonoce v Edenu

Bystřice nad Pernštejnem / Ve znamení Velikonoc se uskuteční poslední březnový a tentokrát prodloužený víkend v bystřickém turistickém centru Eden. K vidění tam bude například výstava kraslic, příchozí se mohou zúčastnit pletení pomlázek i hry s maskoty pro děti.
„Připravujeme pro návštěvníky program plný velikonočních zvyků a tradic. Těšit se mohou například na výstavu kraslic, která čítá na 1500 kusů a kterou doplní i praktická ukázka různých technik zdobení,“ informoval Pavel Pichler z bystřického centra Eden. Velikonoční program Edenu „poběží“ od soboty do pondělí, vždy od půl desáté dopoledne do osmnácti hodin.
V horácké vesničce budou pro děti i dospělé připraveny výtvarné dílny s velikonoční tematikou. Ve mlýně se kromě již tradičních housek a oblíbených buchet budou péct i velikonoční vrkoče a u tkalce si děti mohou zkusit vyrobit beránka z česané vlny. Nebude chybět ani dílna zaměřená na pletení klasických pomlázek z vrbového proutí. „Součástí Velikonoc v Edenu bude také dětmi oblíbená hra s maskoty,“ dodal Pavel Pichler.