Rainbow page separator

V gynekologicko-porodnickém pavilonu vymění schodišťové stěny

Sobota, 9. Březen 2019

Nové Město na Moravě / Na zvýšený hluk, prašnost a další omezení se musí od pondělí 11. března připravit pacientky a návštěvníci gynekologicko-porodnického pavilonu v novoměstské nemocnici. Začne tam rekonstrukce prosklených schodišťových stěn za celkem 5,6 milionu korun ve finanční režii Kraje Vysočina.
„Stávající konstrukce copilitových stěn již nevyhovuje dnešním normám na zateplení budov, navíc skleněné výplně jsou na některých místech popraskané. To jsou hlavní důvody, proč k celkové rekonstrukci schodišť přistupujeme,“ vysvětlil technik investiční výstavby nemocnice Jan Vaněček s tím, že rekonstrukce bude rozdělena do dvou fází. „V první etapě se pustíme do oprav schodiště v zadní části pavilonu, následovat bude oprava schodiště u hlavního vstupu na oddělení. Práce by měly být hotovy do letních prázdnin,“ doplnil Vaněček.
Schodiště vedoucí k lůžkovým oddělením zůstane i přes stavební úpravy v provozu, byť v omezeném režimu. „Schodiště neuzavřeme úplně, to není z provozních důvodů možné. Bude rozděleno na dvě části provizorní zdí, takže bude normálně průchozí. Přesto prosíme pacienty a návštěvníky, aby raději používali výtah,“ upozornila mluvčí nemocnice Tamara Pecková. Doplnila, že z provozních důvodů bude po dobu stavebních prací rovněž uzavřena cesta podél gynekologicko-porodnického pavilonu směrem k ředitelství nemocnice.