Rainbow page separator

Vandal ničil vše, co měl při cestě, policie hledá svědky

Středa, 10. Únor 2016

Policie, auto

Žďár nad Sázavou / Škodu na majetku předběžně vyčíslenou na 46 300 korun za sebou v sobotu nad ránem nechal dosud neznámý pachatel, či pachatelé ve žďárských ulicích. Policisté, kteří prověřují spáchání přečinu výtržnictví a poškozování cizí věci, žádají případné svědky, aby se přihlásili na tísňové lince 158, nebo přímo v obvodním policejním oddělení ve Žďáře nad Sázavou.
„Na trase od ulice Radniční po ulici Jungmannova byla poškozena skleněná výloha v přibližné hodnotě čtyřicet tisíc korun, dále pak na Havlíčkově náměstí skleněná výplň vitríny a stranou zájmu vandala nezůstalo ani skleněné okno budovy knihovny. V ulici Dolní poškodil pachatel, nebo pachatelé tři okna a jejich mechanismus, obložení fasády a na kovoobráběcí dílně přišly na řadu další tři okna, mřížka odvětrací šachty fasády, hromosvod a dlaždice soklu budovy,“ popsal policejní koordinátor prevence Tomáš Procházka.
Smůlu měli i majitelé třech vozidel, která stála zaparkovaná v ulici Libušínská. Přišli na svých autech o stěrače. V ulici Jungmannova výtržník nevynechal ani budovu zimního stadionu, kde prohodil oknem popelník, který našel před objektem. Při jeho řádění vzala za své i skleněná vitrína u vchodu do stadionu.