Rainbow page separator

Ve sportovním areálu přibudou podzemní nádrže na dešťovou vodu

Úterý, 28. Září 2021

Žďár nad Sázavou / Celkem jedenáct plastových nádrží k zadržování dešťové vody o objemu jeden kubík a propojených soustavou napájecích a odvzdušňovacích hadic bylo nainstalováno ve sportovním areálu na Bouchalkách. Vodu využijí technické služby SATTu na zalévání. Jedná se o dočasné řešení uhrazené z nepřímých nákladů energetického dotačního programu, které bude následovat vybudování komplexního systému na zachycování dešťové vody ze střech sportovišť. „Máme už studii a nyní se bude připravovat projektová dokumentace, na jejíž pořízení jsme získali necelých 300 tisíc korun dotace z kraje,“ sdělil starosta Žďáru Martin Mrkos.
Projekt počítá se čtyřmi podzemními nádržemi pod tribunami a jímáním dešťovky stékající ze střechy zimního stadionu, zázemí pro fotbal a tenis i sportovní haly. Jedna nádrž pojme 300 až 500 kubíků vody, která najde využití při zalévání travnatých ploch v areálu, skrápění kurtů či na zálivku jinde ve městě.
Projekt je předběžně vyčíslený na více než deset milionů korun, přičemž město hodlá žádat o dotační podporu. „Jakmile budeme mít hotový projekt, chceme se co nejdříve pokusit o realizaci, protože dotace na podobné počiny, tedy smysluplné ekologicky i ekonomicky, k dispozici jsou,“ doplnil starosta.