Rainbow page separator

Ve středu začne testování také v novoměstské nemocnici

Úterý, 7. Duben 2020

Nové Město na Moravě / Od středy 8. dubna má dojít k zahájení testování na možnost nákazy koronavirem v novoměstské nemocnici. Pracoviště bude odběry provádět denně od 9 do 13 hodin. Zatím jsou odběrová stanoviště v Jihlavě, Havlíčkově Brodě a Třebíči a od úterý 7. dubna i v Pelhřimově.
„Pokud se podaří zajistit kapacitu laboratoře, začnou se indikovaní pacienti testovat ve středu v Nemocnici Nové Město na Moravě. Celkové kapacity našich odběrových míst se tak posunou až k tisícovce odebraných vzorků týdně,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. S tímto počtem koresponduje i víkendová dodávka tisíce odběrových setů. Ty budou podle hejtmana rozděleny mezi všechny krajské nemocnice a Zdravotnickou záchrannou službu Kraje Vysočina, která i nadále vysílá na pokyn krajských epidemiologů do terénu odběrovou sanitku.
V novoměstské nemocnici již proběhlo zaškolení šestičlenného týmu odběrových sester a dobrovolnic-mediček. Podle informací Vladimíra Novotného, náměstka hejtmana pro oblast zdravotnictví, a ředitelky nemocnice Věry Palečkové budou vzorky z nemocnice testovány v brněnské laboratoři IFCOR. „Vzorky budou testovány mimo jiné v rámci kapacit laboratoří Parazitologického ústavu Biologického centra Akademie věd v Českých Budějovicích,“ doplnil Vladimír Novotný.