Rainbow page separator

Vysočinské běhání lesy bylo přesunuto až na konec prázdnin

Neděle, 29. Březen 2020

Sněžné / Nový termín získal letošní závod celorepublikového seriálu Běhej lesy Vysočina 2020. Původně měli běžci z Milov – místní části Sněžného – odstartovat v sobotu 6. června, nyní v souvislosti s nepříznivou epidemiologickou situací organizátoři vysočinský podnik přesunuli až na 22. srpna.
„Nejtrailovější“ závod ze seriálu Běhej lesy 2020 se v okolí Milov u Sněžného odehraje už potřetí. V tamním terénu běžce čekají podle jejich výběru dvě trasy, a to v délce dvanáct a jednadvacet kilometrů. Povedou z velké části po lesních cestách s trailovými úseky a po zpevněných stezkách, poběží se kupříkladu kolem monumentu horolezce Radka Jaroše na louce nad Blatinami, okolo Drátníku a Malinské skály i po hrázi Milovského rybníka. Závodníky z dvaadvacetikilometrové trasy provede cesta kolem Devíti skal, nejvyššího vrcholu Žďárských vrchů, a všechny účastníky čeká náročný kopcovitý terén i neopakovatelné výhledy do krajiny.
Letošní první závod Běhej lesy 2020 má proběhnout v Brdech 18. července, osmé a zároveň poslední klání se uskuteční v lesích kolem Karlštejna 24. října.