Rainbow page separator

Z architektonické soutěže vzejde nový vzhled Nádražní ulice

Neděle, 24. Leden 2016

Žďár nad Sázavou / Architektonickou soutěž, jak by měla v budoucnu vypadat zrekonstruovaná Nádražní ulice, v letošním roce hodlá uspořádat žďárská radnice. „Architektonický návrh by byl zpracován pro celou ulici s tím, že pak bychom stavební práce realizovali po etapách,“ sdělil starosta Žďáru Zdeněk Navrátil.
První fáze rekonstrukce ulice bude souviset s výměnou inženýrských sítí ve směru od České pošty k okružní křižovatce u parku ve Strojírenské ulici. „Pak bychom pokračovali na pěší zóně. Pokud všechno půjde podle našich představ, mohla by v roce 2018 mít nové povrchy celá Nádražní ulice,“ doplnil starosta.
Úsek dlouhý celkem 850 metrů spojuje střed města s vlakovým i autobusovým nádražím, cestu lemují obchody i další provozovny. Loni radnice prostřednictvím dotazníku zjišťovala také názor veřejnosti na to, jak by měla opravená ulice vypadat. Respondenti by si v Nádražní ulici například přáli více letních zahrádek a obchodů, lavičky, odpadkové koše, stojany na kola, bezpečný jízdní pás pro cyklisty i směrové tabulky.