Rainbow page separator

Žďárská pouť přinese dopravní komplikace nejen motoristům

Pátek, 5. Květen 2017

Žďár nad Sázavou / Od 9. května se budou muset obyvatelé Žďáru připravit na dopravní omezení, která s sebou nese tradiční pouť. Hlavní veselí se sice uskuteční až v průběhu příštího víkendu, ale provozovatelé pouťových atrakcí do města přijíždějí o několik dní dříve a poprvé letos atrakce spustí už v úterý 9. května, i když v tento den ještě bez hudby. Atrakcí bude na prostranství před zimním stadionem a v jeho okolí opět stovka, prodejních stánků dvakrát tolik.
Motoristé z Libušína musí kvůli pouti úterním ránem počínaje vyklidit parkoviště u Sport Baru a vedle nové silnice vedoucí na Klafar. Náhradou je jim centrální parkoviště, parkovací plochy u Domu kultury či jinde ve městě. Parkovat bude o pouti možné i na komunikací vedoucí na Klafar, která se opět dočasně stane neprůjezdnou, avšak průchozí pro chodce.
V příštím týdnu bude rovněž odkloněna městská hromadná doprava z exponovaných částí města a už od pondělního večera dočasně zrušena zastávka MHD Libušínská. Jako náhradní mohou cestující využít zastávky Wonkova, Žižkova či Havlíčkovo náměstí.