Rainbow page separator

Zetor show se pokusí překonat světový rekord v počtu traktorů

Středa, 11. Září 2019

Nové Město na Moravě / Přehlídka Zetor show, která propojuje obory vysočinského středního školství a praxi zemědělských společností doplněnou o přehlídku nejmodernější zemědělské techniky, se po svou letech vrátí do novoměstské Vysočina Areny. Uskuteční se 19. září od 10 hodin, vstup je zdarma.
Součástí bude i překonání dosud platného rekordu kolony traktorů jedné značky a pokus o posunutí hranice dalších tří rekordů.
„Mezi stroji, které budou zvyšovat hodnotu nových rekordů, budou figurovat i traktory, které postavili nebo repasovali studenti z Vysočiny,“ upozornil vysočinský hejtman Jiří Běhounek. Téměř tři stovky nahlášených strojů značky Zetor se pořadatelé pokusí srovnat na plochu biatlonového areálu. Akci podpoří taktéž členové české biatlonové reprezentace, která bude ve Vysočina Arene na soustředění, a uspořádají autogramiádu. Těšit se je možné i na Zetor Cup – závod v jízdě na traktoru, kaskadérské kousky na horských kolech, soutěž o ceny, vystoupení novoměstských akustických bubeníků, pochody mažoretek a další aktivity.