Korespondance
Rainbow page separator

Loni tančil bagr, letos budou tančit kola!

Čtvrtek, 29. Květen 2014

Žďár nad Sázavou / Nenechte si ujít jedinečnou událost roku na Vysočině a zarezervujte si ve svém diáři 5. července! Loňský první ročník Mezinárodního festivalu tance a pohybového divadla KoresponDance si budeme asi všichni pamatovat jako ten, na němž tančil Něžný bagr. I letos díky českým a zahraničním umělcům **ožije genius loci magického barokního prostoru bývalého kláštera a zámku Kinských ve Žďáru nad Sázavou, i letos s vámi rozpohybujeme celé město! Tanec bude rezonovat s divadlem a hudbě dá pohyb.

Loni tančil bagr, letos budou tančit kola!Bude to festival plný překvapení, kde se potká barokní zpěv se současným tancem Paca Dèciny (IT) v nádherném představení *Artuš*, kde město ožije v rytmu *hudebně divadelního průvodu a TANČÍCÍCH KOL* Dominiqua Boivina a Pierra Nadauda (FR). Svou jemností a hravostí rozesmějí i dojmou Anna Polívková a Halka Třešňáková (CZ) v představení *příchod PŘECHOD odchod*, stejně jako Bára Látalová (CZ) v představení *Margaretha vypravuje. *

V programu festivalu nebude chybět ani představení s prvky akrobacie *Tešlon a Frkl* v podání Lukáše Karáska (CZ) a Florenta Golfiera (FR). A jedinečný zážitek bezpochyby přinese i koncert barokní hudby, který uvedeme ve spolupráci s festivalem Musica Figurata. Koncert zazní v jedné z nejvýznamnějších *Santiniho* staveb, v kostele Sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.

Margaretha vypravuje-foto_Vojtech Brtnicky (13) korespondance„Žďár nad Sázavou letos ožije díky doprovodnému programu festivalu KoresponDance mnohem dříve, aby měli žďárští obyvatelé možnost nasát festivalovou atmosféru, zapojit se do příprav festivalu a stát se jeho součástí“, *říká *ředitelka Centra choreografického rozvoje SE.S.TA Marie Kinsky.