Rainbow page separator

Opravy se letos dočká třetí část páteřní žďárské cyklostezky

Úterý, 5. Březen 2019

Přístroj sčítá cyklisty i pěší na cyklostezce u Pilské nádrže

Žďár nad Sázavou / Další část páteřní cyklostezky vedoucí kolem Sázavy, která ve Žďáře vznikla v roce 1993, letos čeká rekonstrukce povrchu.
„V letošním roce je připravena k opravě část cyklostezky v úseku od ulice Žižkova po ulici Kovářovu,“ informoval Jiří Kasper z odboru komunálních služeb žďárského městského úřadu. Oprava naváže na úseky stezky, jejichž povrch byl již zrekonstruován v předchozích dvou letech. Loni šlo o část od silničního mostu na Klafar až po fotbalový stadion, předloni o úsek od mostu v ulici Kovářova pod silniční most vedoucí na Klafar.
Naproti tomu si budou muset pěší i cyklisté počkat na kompletní opravu části cyklostezky od Pilské nádrže do Polničky, která v posledních letech vykazuje zvlněný povrch. Současně jde na základě výsledků z před několika lety nainstalovaného sčítače o nejfrekventovanější cyklostezku v Kraji Vysočina. „Při realizaci úseku od ulice Žižkova po ulici Kovářovu bychom u zhotovitele chtěli objednat opravu aspoň části zvlněného povrchu u Pilské nádrže. Celkovou rekonstrukci nepřipravujeme,“ doplnil Jiří Kasper.